Zastavte cenzorskou mašinu! Napište českým zástupcům v Evropském Parlamentu, požadujte zrušení kontroverzního článku 13

 Zastavte cenzorskou mašinu, napište českým zástupcům v Evropském Parlamentu, požadujte zrušení kontroverzního článku 13, který může zásadním způsobem znesnadnit sdílení online obsahu! Chceme svobodný Internet!

Je to jednoduché, klikněte na odkaz níže a vyplňte svůj email a kolonku "YOUR EU COUNTRY" následně, můžete z online formuláře přímo odeslat.

Zkuste také napsat email nebo tweet přímo europoslanci Pavlu Svobodovi (pavel [dot] svobodaateuroparl [dot] europa [dot] eu, @1PavelSvoboda), toho času předsedovi výboru JURI Evropského Parlamentu, který bude 20.června návrh projednávat.

 

 

Návrh textu, který můžete k oslovení poslanců použít:

 

 

 

 

Dobrý den,


žádám Vás o podporu vynětí čl.  13 z návrhu směrnice v aktuální podobě. Znamenal by konec otevřeného internetu, posílení kafkovské privátní cenzury,  další odcizení veřejnosti Unii a nejspíš stejně jeho zrušení Evropským soudním dvorem. 

Můžete tak pomoci ukázat smysl Evropského parlamentu, který se postaví za zájmy 99% uživatelů internetu a spotřebitelů. Můžete tak pomoci ukázat skutečné evropské hodnoty oproti čínskému modelu kontroly.

Rovněž prosím zvažte podobu čl. 11, který dává neúměrná práva velkým vydavatelským domům na úkor všech ostatních.

Stejný pohled má silná skupina výzkumných institucí, akademiků a odborníků - jejich vyjádření žádá totéž.


Děkuji

Partneři

 

European Digital Rights