Předávání cen BIG BROTHER AWARDS 2013 proběhne již příští čtvrtek

Zajímá Vás, kdo je největším šmírákem České republiky pro rok 2013?

Již devátý ročník předávání Cen Velkého bratra proběhne 16. 1. 2014 od 18:30 v prostorách pražského BIO OKO.

 

Soutěž Big Brother Awards se koná ve dvaceti zemích světa a má za cíl zábavnou, ale dostatečně naléhavou formou upozornit na fakt, že naše právo na soukromí je stále ve větším ohrožení.

 

V České republice je soutěž pořádána nevládní organizací Iuridicum Remedium, která se ve svých kampaních zasazuje mimo jiné za zlepšení zpracování údajů ve zdravotnictví, za zrušení plošného sledování elektronických komunikací, za prosazení zákona o DNA a v minulém roce například iniciovalo kontrolu zpracování osobních údajů, která stála u konce sKarty.

 

Ceny Big Brother Awards jsou udělovány každoročně v osmi kategoriích – sedm anticen a jedna pozitivní cena za ochranu soukromí. Vítěze z nominací zaslaných veřejností vždy vybírá odborná porota.

 

V minulém roce cenu získali například MPSV za sKartu, Praha 13 za připravovaný kamerový systém nebo Česká zimní střediska za sledování lyžařů. Mezi letošními nominovanými se ocitli např. Americká zpravodajská služba NSA, Google Glass, bezpilotní letadla – drony, Česká pošta nebo Vojenské zpravodajství. Kdo z nich nominaci nakonec promění v cenu a odnese si sošku Velkého Bratra?

 

To se dozvíte 16. ledna od 18:30 v prostorách kina BIO OKO. Udílení cen pro největší slídily bude mít i letos formu zábavné multimediální show, kterou uvedou Martin Sedláček, Josef Rosen a jejich loutkový „surrealab“.

 

Více informací na www.slidilove.cz.

Vstupenky pořádáte snadno přes porátl HitHit.com.
 

Partneři

 

European Digital Rights