Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Zuzeni spolecneho jmeni manzelu

Vloženo: 12.09.2019
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobry den, zjistili jsme, ze manzelka ma exekuce z doby asi pred 7 lety, kdy jsme jeste nebyli manzele. Brali jsme se pred rokem a nemame zatim zadny spolecny majetek, kdybych chtel koupit nemovitost, pomohlo by nam udelat Zuzeni spolecneho jmeni manzelu u notare? Nebo Vas napada nejaka jina moznost?
Diky za odpoved

Text odpovědi: 

Dobrý den,

zúžení společného jmění manželů se vztahuje pouze na dluhy, které vznikly po takovém zúžení SJM. Konkrétně pak po dni zanesení této smlouvy o zúžení společného jmění manželů do Seznamu listin o manželském majetkovém režimu. Teprve tímto dnem se zúžení společného jmění manželů stává účinným vůči třetím osobám.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights