Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Ztráta polepené položky

Vloženo: 22.05.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, babička má exekučními nálepkami polepený majetek a podařilo se jednu z těch věcí ztratit. Jak v takovém případě postupuje exekutor?

Děkujeme za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,

zákon neuvádí konkrétní postup exekutora ohledně již ztracené položky, nicméně dle ust. § 66 odst. 1 exekučního řádu může exekutor veškeré věci pojaté do soupisu zajistit, je-li to účelné a je-li zde obava z jejich poškození nebo ztráty. Nelze tedy vyloučit, že exekutor této možnosti ohledně zbylých movitých věcí pojatých do soupisu využije.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights