Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

zrušení exekuce na účtě

Vloženo: 20.03.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. V pátek mi byl zablokován účet, hned následující pondělí jsem odeslala dlužnou částku na účet. V úterý byla připsána na účet ex. úřadu a bylo mi řečeno, že následující den mi účet odblokují. Nestalo se a další den mi sdělili, že účet mi odblokují až přijdou doručenky o převzetí pošty. Jak to tedy je, kdy mám nárok na uvolnění účtu. Na svých webovkách má pan exekutor napsáno, že účet je uvolněn pokud jim přijdou peníze.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
pokud jste uhradila celou vymáhanou částku, byla exekuce tzv. "provedena", čímž zaniká účinek vydaného exekučního příkazu k přikázání pohledávky z Vašeho účtu. 
O zániku účinku exekučního příkazu vyrozumí exekutor banku, právní předpisy mu k tomu však nestanoví lhůtu. Pokud by exekutor v dané věci bezdůvodně neučinil ničeho, bylo by možné podat na jeho postup stížnost  buď Exekutorské komoře České republiky, Ministerstvu spravedlnosti České republiky, případně předsedovi okresního soudu, v jehož obvodu má exekutor své sídlo nebo předsedovi soudu, který exekuci nařídil.
Rovněž můžete k exekutorovi podat písemně návrh na zrušení exekučního příkazu. Spolu s návrhem je nutné podat i důkaz dokazující tvrzenou skutečnost - úhradu dluhu.

Partneři

 

European Digital Rights