Aktuálně (říjen 2022) pro Vás chystáme novou podobu webu programu Právní poradna IuRe. Zatím však platí níže uvedené.

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

Poradna je určena k zodpovídání dotazů seniorům

(osobám 50+)

Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • dluhů a exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Aktuálně jsme vydali: Publikace Oddlužení pro seniory

 

 

zdedena nemovitost se zastavou

Vloženo: 28.10.2022
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobry den, zdedil jsem byt po matce, na kterem je zastava treti strany na uver. Matka zadny uver nemela. Nyni po me chce uverova banka dluzniku (treti strany), abych podepsal dohodu o prevzeti dluhu ze zastavni smlouvy a vinkuloval jim pojistku zastaveneho bytu. Zjistil jsem si, ze nejsem povinny bance cokoli podepisovat. Mohla by uverova banka v pripade nesplaceni dluzniku muj byt zpenezit? Dekuji a hezky den
Text odpovědi:
Dobrý den,
Pokud dlužník neuhradí včas a řádně svůj dluh zajištěný zástavním právem vůči věřiteli, může se věřitel domáhat uspokojení své pohledávky zpeněžením zástavy-bytu.
Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights