Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

zastavení exekuce z duvodu nemajetnosti

Vloženo: 09.08.2013
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

dobrý den...chci se zeptat jak mohu pozastavit exekuci bezmajetnosti.asplácím dluhy za svého bývalého manžela,ale problém je v tom že to byl cizinec a všechny půjčky jsou psané na mě.jsem v částečným duchodu a ten činí 4450kč.i když to splácím jak mužu hrozí mi že jsem chtějí přijít exekutoři..bydlím u svého známého který mě živí....nemám žádný majetek..jsem rádá že přežívám.ale už je to na hranici.. chce mě vyhodit..nevím co mám dělat..zkoušela jsem jím psát,telefonovat,psala jsem i jestli mohu jít do bankrotu nebo na oddlužnění ale nemám šanci..tak mi prosím poradte co mám dělat.jste má poslední naděje..snažila jsem se,ale bohužel semnou nechce nikdo mluvit.ale přitom to platím každý měsíc aspoň co mužu.ale platím.děkuji vám za odpověd.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

tzv. zastavení exekuce z důvodu nemajetnosti lze dosáhnout v zásadě dvojí cestou.
Předně skrze § 268 odst. 1 písm. e, občanského soudního řádu, kdy exekutor, respektive soud zastavuje exekuci sám, bez návrhu. Tomu se děje především v případech probíhající exekuce, kdy je zjevné, že postihovaný majetek nepostačuje ani na samotnou úhradu nákladů exekuce. Dále je možné podat tzv. návrh na zastavení exekuce pro nemajetnost, kdy exekutor, respektive soud posuzuje situaci ohledně dlužníka a vymahatelnosti pohledávky samostatně. To pro Vás konkrétně znamená, že se exekutor pokusí realizovat exekuci skrze srážky ze mzdy (v tomto smyslu připomínáme tzv. nezabavitelné minimum, které pro rok 2013 v základu činí 6065 Kč), přikázáním pohledávky a prodejem movitých věcí.
Pokud ani jeden z těchto způsobů výkonu exekuce nepovede k uspokojení oprávněného a bude zřejmé, že nelze očekávat zlepšení situace, bude příslušná exekuce zastavena. Doporučujeme tedy zkusit zažádat o zastavení exekuce.

S pozdravem,
Tým IuRe
 

Partneři

 

European Digital Rights