Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Zastavená exekuce a znova odstartovaná

Vloženo: 18.09.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den byla na mě podaná exekuce s rozhodčí doložkou od Home Credit kterou sem začal řešit a vyřešilo se zcela její zastavení proto že byla vedená protiprávně a po roce mi přišla exekuce znova od jiného exekutora na tu samou částku jen samozřejmě bez rozhodčí položky...dělá to bezmála 400 000.- jako tomu bylo předtím.mam i dopis o zastavení exekuce a všechny doklady.. Myslel sem že když je zastavená nedá se znovu obnovit a nevím co mam dělat prosím o radu děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
zastavení exekuce neznamená, že nelze exekuci znovu, po nějaké době, opět proti povinnému zahájit. Doporučujeme Vám však pečlivě zkontrolovat exekuční titul na základě kterého nová exekuce probíhá, tedy rozhodnutí, které přiznává věřiteli vůči Vám pohledávku. Takovým rozhodnutím bývá ve většina případů rozsudek / platební rozkaz soudu.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights