Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Zaplacena exekuce

Vloženo: 20.05.2019
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobry den , pred dvema mesici mi prisla exekuce .. Ihned jsem ji uhradil a vraceli mi jeste neco pres 3 tisice diky tomu .. Jenze 2 mesice po zaplaceni te exekuce dal exekutor do CEE záznam o te exekuci kterou jsem pred dvema mesici zaplatil ... Chci se zeptat co muzu delat kdyz mi ted diky tomu záznamu hrozi ze přijdu o bydleni jelikoz si nemuzu zřídit pujcku do výplaty(slabší mesic) abych na ten najem měl ... Volal jsem tam minuly tyden ve čtvrtek at to smažou .. Rekli mi ze to ihned vymažou ale i tak to tam stale je ... Ma vubec exekutora pravo zapsat záznam do CEE dva mesice po tom co exekuce byla zaplacena? Dekuji moc za rady.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

doporučujeme žádost o výmaz z CEE sepsat písemně, abyste měl v ruce doklad o Vaší žádosti o výmaz exekuce. V případě, že tato exekuce, ačkoliv již byla plně uhrazena a řízení bylo pravomocně ukončeno, nebude z CEE vymazána, nezbyde Vám, než se výmazu domáhat soudní cestou. Z CEE by měla být exekuce vymazána do 15 dnů od jejího ukončení.

Pokud byla již exekuce pravomocně ukončena, můžete se u společnosti, u které si chcete vzít úvěr prokázat rozhodnutím o pravomocném skončení exekuce (pravomocný příkaz k úhradě nákladů exekuce).

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights