Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

zaplacená exekuce

Vloženo: 05.03.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu.Mnžel zaplatil pohledávku přímo společnosti,kde dluh vznikl par dní před tím než nám přišel dopis od exekutora.Dne 29.1.2019 si exekutor vyzvedl z datové schrány potvrzení o tom,že dluh je rovnaný.Přeplatek který u společnosti byl si exekutor nechal poslat a 5.2.byla platba připsaná jemu,ale do dnešního dne nemáme odblokované účty a tudíž ani přístup k penězům na nich a dostáváme se do situace,že nemáme zaplacené všechny pravidelné platby.
Voláme tam dá se říct ob den a odpověď je stále stejná ,, Řeší to naše právnické oddělení" Ještě nám bylo řečeno,že na žádnou finanční částku se už od nás nečeká-vše zaplaceno.
Můžete mi prosím poradit co s tím?Už jsem celkem zoufalá.
Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

v případě, že jste vymáhanou částku zaplatili před zahájením exekuce, můžete žádat o její zastavení dle ust. §268 odst. 1 písm. g) občanského soudního řádu.

Pokud jste pohledávku zaplatili až po zahájení exekuce, exekutor vydá příkaz k úhradě nákladů exekuce. Právní mocí příkazu k úhradě nákladů exekuce bude exekuce provedena.

Na nezákonný postup exekutora lze podat stížnost u Ministerstva spravedlnosti odbor exekučního dohledu.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights