Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Zapalcena exekuce

Vloženo: 17.03.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, co se stane s exekucí, když se pošle původní vymáhaná částka dlužníkovi na účet? Původní částka 50tis a po 4 letech se vyšplhala na 200tis. Důvod neplacení byl špatná finanční situace(exekutor mi nemohl ani nic vzít). Ale celou dobu se posílalo alespoň malá částka dle možností.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud by byla celá vymáhaná částka nebo její část zaplacena na účet oprávněného, bylo by potřeba o této skutečnosti informovat exekutora a zároveň zaplacení částky řádně doložit.
Jelikož má oprávněný nárok na vymáhanou jistinu a úroky, jakož i na své náklady spojené s nalézacím a exekučním řízením, bylo by možné požádat o zastavení nebo částečné zastavení exekuce co do těchto částek. Nadto může ještě exekutor vymáhat na dlužníkovi svoji odměnu a náklady za provedení exekuce.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights