Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Zaměstnavatel strhává, ale neplatí exekuci

Vloženo: 06.11.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, dnes jsem obdržel Usnesení od soudu, kde mi ukládá, abych vysvětlil důvody, pro které již 4 měsíce neplním splátkový kalendář a jak se s danou situací míním vypořádat. Zaměstnavatel mi ovšem splátky ze mzdy strhává, ale dále neposílá exekutorovi. Na mzdovém listu, který jsem si vyžádal od externí účetní firmy, jsou tyto srážky vidět, zaměstnavatel se mnou nekomunikuje, změnil telefonní číslo a já nevím, jak postupovat. Děkuji.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
veškeré tyto informace sdělte rozhodně soudu, který Vás vyzval k podání vysvětlení. Své vyjádření doplňte o příslušné listinné důkazy, jako je např. Váš mzdový list. Vy své povinnosti v exekučním řízení plníte, ne tak již Váš zaměstnavatel, s tím se však bude muset vypořádat sám soudní exekutor nebo exekuční soud.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights