Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Zaměstnavatel mi odmíta vyplatit vyplatu v hotovosti a řekl mi , že bez účtu mi ji nezaplati... mam uz odpracovano

Vloženo: 18.09.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den rád bych se zeptal a poradil ohledně této situace....
4 měssíce jsem pracoval pro firmu a dostaval penize v hotovosti i kvuli srazkam ze mzdy exeketura.
Včera jsem podopsal dohodu o ukončeni k 31.8.2019 a zamestnavatel mi oznamil ze mi vyplatu da jedině na účet... a jinak mi ji nevyplati....
nechapu toto jednaní ... asi je spíše toho druhu ,že mu vadí že jsem skončil a chhce se mi pomstít...

penize potřebuji a mam strach že kdybych poslal cislo noveho učtu tak když mi tam dojde vyplata tak mi ho hned exekutor odstaví...

mam otazku: jak postupovat v tomto případe?

vím že zakon je na mé strane ale nevim jak to řešit...

a za druhe kdybych mu poslal čislo učtu do kdy myslite , že mi ho exekutor odstaví?

děkuji za rychlou odpověd :)

Text odpovědi: 

Dobrý den,

dle ust. § 142 odst. 3 zákoníku práce se mzda vplácí v pracovní době a na pracovišti, pokud není sjednáno jinak. Primárně tedy má docházet k výplatě mzdy v hotovosti.

Co se rychlosti blokace účtu týká, bude vždy záviset na konkrétním exekutorovi. Ovšem pokud jsou ze mzdy prováděny v rámci exekuce srážky a na účet nebude připsána žádná jiná platba než mzda po odečtení exekučních srážek, neměly by být již prostředky na účtu zabavené. Pokud by se tak stalo, lze podat návrh na částečné zastavení exekuce co do exekučního příkazu k přikázání pohledávky na účtu u peněžního ústavu, a to dle ust. § 268 občanského soudního řádu.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights