Aktuálně (leden 2023) pro Vás máme

novou podobu webu programu Právní poradna IuRe.

Tady je pak nová on-line poradna.

Níže uvedené již slouží pouze jako archiv.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Aktuálně jsme vydali: Publikace Oddlužení pro seniory

 

 

Zákeřné uzavření smlouvy

Vloženo: 22.11.2022
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, je mi 80 let, takže se snad mohu obrátit na Vás s dotazem. Pátral jsem v internetu po cenách energií. Nic konkrétního jsem nezjistil, všichni byli nejlepší a všichni mlžili. Týž den odpoledne se mi telefonicky ozvala jedna firma a chtěla si domluvit další hovor na druhý den. Na tom mne zarazilo, že mě někdo sledoval. Ještě tentýž den mi přišel mail, ve kterém mi firma děkovala, že jsem si ji vybral. To mne dopálilo, poslal jsem jim odmítavou odpověď: "nic jsem si nevybral, jste vlezlí, končím s Vámi". Mail jsem s odporem smazal a provedl antivirový test. Jenže firma se mnou neskončila a pořád se mi snaží dovolat. Dopátral jsem se, že firma považuje smlouvu za uzavřenou na základě kliknutí na tlačítko "Ukázat srovnání". To je zákeřnost a je s podivem, že ji náš právní řád umožňuje. Teď se ptám, jak se můžu takové smlouvy, kterou ani nemám, zbavit?
Text odpovědi:
Dobrý den,
dle Vámi popsané situace by případná smlouva mohla být posouzena jako neplatně uzavřená, neboť Vaše vůle k uzavření smlouvy nesměřovala. Ve věci můžete podat stížnost na postup podnikatele v oblasti energetiky se můžete obrátit na Energetický regulační úřad. Zároveň se můžete obrátit také na Policii České republiky s podnětem k prověření, zda nedochází k páchání trestného činu podvodu, případně ke spáchání některého z hospodářských trestných činů dle hlavy VI trestního zákoníku.
Mgr. Erika Turzová Baloghová