Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Žádost o vyplacení mzdy a odstupného v den skončení pracovního poměru

Vloženo: 15.04.2020
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den rád bych se zeptal zda je možnost někde stáhnout taky vzor Žádost o vyplacení mzdy a odstupného v den skončení pracovního poměru, neboť má vedoucí mi nechce vyplatit mou výplatu deluji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

ze zákona je odstupné splatné po skončení pracovního poměru v nejbližším výplatním termínu určeném u zaměstnavatele pro výplatu mzdy nebo platu. Termín výplaty mzdy nebo platu je určen v pracovní smlouvě.

Se zaměstnavatelem se můžete písemně dohodnout na výplatě mzdy nebo platu a odstupného ke dni skončení pracovního poměru. Pokud je nám známo, formulář žádosti o takovou dřívější výplatu neexistuje. Jedná se pouze o neformální žádost, které zaměstnavatel může ale nemusí vyhovět.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights