Aktuálně (leden 2023) pro Vás máme

novou podobu webu programu Právní poradna IuRe.

Tady je pak nová on-line poradna.

Níže uvedené již slouží pouze jako archiv.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Aktuálně jsme vydali: Publikace Oddlužení pro seniory

 

 

Žádost o radu

Vloženo: 28.11.2022
Text otázky: 

Dobrý den, dovolte prosím prosbu o radu v následující situaci: Z rozhodnutí soudu pro Prahu 6 je u mne uplatňována vícečetná exekuce z důchodu, jejíž celkovou částku neznám, nicméně měsíční odpis v realizaci ČSSZ činí cca 4 tis Kč. Nyní mně kontaktovala fa Česká plynárenská, které údajně dlužím Kč 170 tis (což nerozporuji) a ultimativně žádala vyjádření "kdy jim to splatím". Na takto položenou otázku jsem samozřejmě nebyl schopen uspokojivě odpovědět jinak, než že se chovám v souladu s výše zmíněným soudním rozhodnutím a respektuji výměry ČSSZ. Telefonický rozhovor na vyzvání s fou ČP samozřejmě neskončil nijak jinak, než blíže nespecifikovanou hrozbou z jejich strany. Můžete mi pls poskytnout radu jak bych měl v této situaci postupovat? Předem děkuji za jakékoli Vaše vyjádření, s pozdravem Vladimír Sedláček P,S. Je mi 80, jsem na vozíku a žiji na ubytovně na Zbraslavi.
Text odpovědi:
Dobrý den,
neznáme podrobnosti případu, proto uvádíme obecnou informaci. V případě, že nejste schopen uhradit své dluhy a věřitel není ochoten Vám tento dluh snížit nebo zcela odpustit, nezbývá věřiteli, než se obrátit se svým nárokem na soud. U tohoto soudního řízení se samozřejmě můžete jako žalovaný bránit. V případě existence vícero dluhů můžete zvážit také jejich řešení v rámci oddlužení.
Mgr. Erika Turzová Baloghová