Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Zablokovány ucet

Vloženo: 25.03.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, nedávno jsem si založil účet u České spořitelny a již ho mám zablokovány. S netrpelivosti jsem čekal od dubna vznik chráněného účtu , bude však až od července. Na účet mi chodí postupně zálohy z brigád. Z bankou jsem dohodly na opakovaném výběru do dvojnásob ku životního minima. Takže si to vybírám po menších částkách, třebas po dvou odpracovaných směnach. Zbývá mi zhruba do stropu 3000 Kč. Teď se však obávám, jak to bude dál, budu si moci opakovaně vybírat částku danou zákonem, která se má teď zvýšit až ctyrnasobek životního minima, ale nevím zda jen jednou za celou dobu trvání exekuce. Chci ještě dodat, že exekuci mám víc a v nejbližší době podávám žádost o insolvenci.Dekuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

dlužníci si budou moci od dubna letošního roku až do 30.6.2021 vybrat částku na pokrytí základních potřeb ve výši čtyřnásobku životního minima. Tuto částku lze vybrat pouze jednorázově.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights