Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

zabavené výživné

Vloženo: 06.12.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

dobrý den,mám obstavený účet na který mi chodí výživné pro dceru.výživné mi exekutor zabavil,je možné si o něj nějakou formou zažádat a získat výživné zpět?jsem samoživitelka.děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
doporučujeme Vám co nejdříve předložit exekutorovi rozhodnutí soudu na základě kterého je otec povinen platit dceři výživné a požádat jej zároveň o vydání výživného ve výši, která nebyla prokazatelně z účtu zkonzumována.
Zcela jistě by Vám mělo být vydáno výživné, které došlo na účet poté, kdy Vám banka znemožnila nakládat s účtem, neboť u takové částky výživného je najisto postavené, že jste s výživným nemohla nakládat (např. jej z účtu vybrat kartou).
Problematičtější situace bude u výživného, které se na účtu již nacházelo v době, než Vám banka účet obstavila. Zde bude záležet na konkrétních pohybech na účtu po dojití výživného, tedy na platbách, které byly z účtu provedeny po dojití výživného a jejich účelu (např. prokazatelný nákup malířských potřeb nebude moci být exekutorem považován za užití výživného).
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights