Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Výpověď ze strany zaměstnance k určitému datu a neschopenka

Vloženo: 10.08.2020
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, chtěla bych se poptam jak to funguje s neschpenkou ve výpovědi. Výpověď jsem podala dohodou jelikož se stěhuji na druhý konec republiky ale bohužel se objevil promlém se zády a ode dneška jsem na neschopence. Prac. Poměr mi konči k 16.8.2020 když zůstanu stále na nemocenské hradí nemocenskou nadale stát? Děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,

jelikož jste na nemocenskou nastoupila dříve, než byl pracovní poměr ukončen, budete mít nárok na nemocenskou. Ta náleží od 15. kalendářního dne pracovní neschopnosti. Do té doby Vám hradí náhradu mzdy zaměstnavatel. Náhradu mzdy však můžete čerpat pouze po dobu trvání pracovněprávního vztahu.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights