Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Vypoved v nouzovem stavu

Vloženo: 16.03.2021
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Zdravim, potrebuji poradit. Podala jsem svemu zamestnavateli vypoved. Ted si odchodim mesic vypovedni lhuty a druhy mesic uz nemusim, protoze to mam na dohodu. Ale jde mi o neco jineho. Je tu na me ze vsech stran vyvyjen natlak abych neodchazela a same podrazy. Ted provozni restaurace prisel s tim, ze kdyz je nouzovy stav a ja jsem ve vypovedni lhute, nedostava zamestnavatel na me dotace od statu a tudiz mi na vyplatu zaplati jen odpracovane hodiny. Pulku mesice jsem byla v karantene a nahlasena na neschopence. A druhou pulku mesice ted chodim do prace. Jelikoz je to restaurace, mame otevreno 4h. Denne a ja za 2 tydny co mi zbyvaji do konce brezna odpracuji cca 40h. plus ta nemocenska prvni 2 tydny v breznu. Maji tudiz vazne narok na to mi zaplatit jen neschopenku + ty odpracovane hodiny a nic vic? Zadne bonusy na nic nemam narok? Kdyz jsem ve vypovedni lhute v nouzovem stavu tak stat jim na me neda dotace s zamestnavatel mi to ze svyho nezaplati. To chapu, jen se chci ujistit, ze je to vazne takhle a neni to jen jejich dalsi trik jak na me usetrit a “okrast” me o moje penize. Dekuji predem za odpoved.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

není nám známo, že by se státní podpora nevztahovala na zaměstnance ve výpovědní době nebo zaměstnance, kterým bude končit pracovní poměr dohodou. Obecně platí, že pokud byl provoz uzavřen z nařízení vlády, což je i případě restaurací, měla byste dostat 100% své mzdy.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights