Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Výpověd v neschopnosti s pracovním úrazem

Vloženo: 25.09.2019
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Chci se zeptat. Kdyz jsem podal vypoved v prac. neschopnosti (pracovní uraz) a koncim. Ale neschopnost trva tak mě neprijme urad prace. a nikde me nevezmou v prac. neschopnosti. jak to tedy je? kdo plati zdrav. pojištení? kam s listkem na penize? atd? děkuji za informace

Text odpovědi: 

Dobrý den,

zdravotní pojištění za Vás bude platit stát, je ovšem potřeba skončení pracovního poměru a skutečnost, že pobíráte nemocenskou nahlásit zdravotní pojišťovně na předepsaném formuláři.

Lístek na peníze je potřeba zaslat bývalému zaměstnavateli, který jej předá příslušné okresní správě sociálního zabezpečení. Podrobnější informace podává správa sociálního zabezpečení.

Na úřad práce se přihlásíte až po skončení pracovní neschopnosti.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights