Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Výpověď pro nadbytečnost - přijmutí nového zaměstnance

Vloženo: 31.10.2018
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den, kolega v práci dostal výpověď pro nadbytečnost s tím že pracovní poměr bude ukončen k 30.11.2018 a mezitím jsem já dal výpověď sám, kdy můj pracovní poměr bude ukončen k 31.12.2018. Momentálně si zaměstnavatel za mne hledá náhradu která by ale měla nastoupit ještě v době kdy můj kolega který dostal výpověď pro nadbytečnost bude ještě zaměstnán. Je toto ze zákona možné? Moc děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
vzhledem k tomu, že VÁŠ pracovní poměr skončí na základě výpovědi kterou jste dal VY sám, byl zaměstnavatel logicky nucen najít si za VÁS náhradu. Postup zaměstnavatele tedy dle našeho názoru vůbec nesouvisí s výpovědí danou Vašemu kolegovi a považujeme je za ospravedlnitelný a zákonný.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights