Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Výplatní pásky

Vloženo: 27.02.2019
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den,
do kdy musí zaměstnavatel předat zaměstnanci výplatní pásku (doklad o provedené práci a fin. odměn za ni).

Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem

Text odpovědi: 

Dobrý den,

zákon nestanoví konkrétní termín předání výplatní pásky zaměstnanci. Jediným vodítkem je ustanovení § 142 odst. 5 zákoníku práce, dle kterého se tak má stát u měsíčního vyúčtování mzdy nebo platu. Dle našeho názoru by tedy výplatní páska měla být předána ve sjednaný den výplaty, případně nejpozději do konce měsíce následujícího po měsíci za který je mzda vyplácena.
V případě, že Vám není zřejmé jak zaměstnavatel mzdu vypočetl, můžete ve smyslu ust. § 142 odst. 5 zákoníku práce požádat zaměstnavatele o předložení dokladů na základě kterých mzdu vypočetl. Zaměstnavatel je povinen Vaší žádosti vyhovět.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights