Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Výplatní páska navrácení peněz

Vloženo: 18.04.2021
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den, chci se prosím zeptat, jestli mám ještě nárok na vrácení peněz z výplaty, když jsem teď zjistila, že mi zaměstnavatel v rámci brigády pravděpodobně dal o 100 Kč méně než měl (neměla jsem v té době svůj účet, tudíž jsem neviděla přesnou přijatou částku). Čas brigády :září 2019. Chci se tedy zeptat, jestli má cenu to ještě požadovat nebo už smůla? Popř. Stačí tam napsat email nebo jim musím posílat nějaký formulář nebo tak? Děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud Vám vznikl nárok na mzdu, máte právo vyplacení celé této mzdy požadovat po zaměstnavateli po dobu tří let ode dne splatnosti mzdy. Bylo by vhodné zaměstnavatele vyzvat písemnou formou, nejlépe doporučeným dopisem do vlastních rukou (na dodejku). Náklady na zaslání takového dopisu však přesáhnou 50% Vámi požadované částky.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights