Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Výplatní páska

Vloženo: 14.11.2019
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den
Můj dotaz zní jestli kolonka na výplatní pásce: měsíční plat je pohyblivá částka?Měsíční plat 18 000,00 165,00 hodiny 18 857 koruny a další měsíc je to jinak Měsíční plat 18 000,00 165,00 hodiny 17 217 koruny Děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,

závisí od toho, jak máte sjednanou mzdu v pracovní smlouvě. Mzda může být stanovená hodinovou sazbou, případně pevnou měsíční částkou. Dále může být mzda dvoj- či vícesložková, kdy je garantovaný pevný základ a zároveň je stanovena například pohyblivá složka mzdy.
Výplatní páska by tedy měla být v souladu s tím, co máte sjednáno v pracovní smlouvě.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights