Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Vihrozovani od exekutora

Vloženo: 31.03.2021
Kategorie: 
Nezákonný nátlak, nezákonné jednání exekutora
Text otázky: 

Dobrý den prosím vás o radu dne 29.3.2021 mi bylo oznámeno od pána exekutora že mám dluch ve víši 219000kc ale mám 5nezlwtilich děti které musím samozřejmě živit ale tak jsem požádala pána o splátkový kalendář a ten mi řekl že do 6.42021.chce mýt na úctě minimálně 50000kc jinak mě nechá zavřít má a deportovat do Čech bydlím v cizině pánovi jsem nabídla 5000kc měsíčně že to budu splácet ale pán nesouhlasil poradíte mi co mám dělat a může mi takto vyhrožovat děkuji za odpověď předem

Text odpovědi: 

Dobrý den,

exekutor ani oprávněný nemusí přistoupit na plnění dluhu ve splátkách. Pokud tak neučiní, provede exekutor exekuci některým ze zákonem stanovených způsobů. V případě, že Vám exekutor neoprávněně vyhrožuje, lze se obrátit se stížností na exekutora na Exekutorskou komoru, nebo na předsedu exekučního soudu, u kterého je exekuce vedena, nebo na soud, do jehož obvodu byl exekutor jmenován, případně také na Odbor dohledu a kárné agendy Ministerstva spravedlnosti.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights