Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Úrok z exekuce ( deponování mzdy )

Vloženo: 27.05.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den. Mám exekuci na plat. Cca 144000,- příští měsíc ji budu mít po 28 měsících doplacenou. Kolega mě vyděsil že ještě budu platit 1% z této částky za každý den exekuce. Což mi vyšlo 1 209 600,- Kč. Předpokládám že je to nesmysl. Ale moc by mě zajímalo kolik tedy mohu očekávat. Předem děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,

doporučujeme obrátit se na exekutora s dotazem na výši nesplacené částky.
Z jistiny mohou být počítány úroky z prodlení. To, zda jsou vymáhány i tyto úroky a jakou procentní sazbou jsou počítány je uvedeno v dokumentech od exekutora (příkazy k provedení exekuce, vyrozumění o zahájení exekuce). V případě, že dojde k uhrazení vymáhané částky (tím se rozumí jak splacení jistiny, případně úroků z jistiny a smluvních pokut, nákladů nalézacího řízení a nákladů exekuce včetně odměny exekutora), není již žádná další částka vymáhána.

Dále doplňujeme, že zákon nestanoví žádnou paušální částku 1% z dlužné sumy za každý den exekuce.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights