Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

ukončení pracovního poměru

Vloženo: 28.05.2020
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den ,dohodla jsem se ze zaměstnavatelem na výpovědí k 30.6. to dohodou
Kvůli zaniknutí místa kvůli pandemií která teď byla.Ale vyskytli se zdravotní problémy a budu muset na operaci.Mam nárok na placení marodni když na ni nastoupim, ještě před ukončení pracovního poměru?A nezanikne dohoda?A budu mít nárok na odstupné platy,na kterých jsme se dohodli?

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud nastoupíte na pracovní neschopnost po dobu trvání pracovního vztahu případně nejpozději v ochranné době 7 dnů ode dne skončení pracovního poměru, budete mít nárok na nemocenskou.
Nástup na nemocenskou také nemění nic na dohodě o ukončení pracovního poměru a podmínkách, které jste si se zaměstnavatelem domluvila.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights