Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

ukončení insolvence

Vloženo: 10.02.2021
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrýden,když už splácím insolvenci 4roky a celou dobu jsem v invalidním důchodu,na mě se nevztahuje ?žádné zkrácení nebo prominutí?děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

bohužel neznáme podrobnosti Vašeho případu, tedy jen obecně uvádíme, že podmínky pro oddlužení byste měla mít uvedené v rozhodnutí, kterým bylo schváleno oddlužení.
Vzhledem k tomu, že píšete, že jste v insolvenci již 4 roky, je pravděpodobné, že se na Váš případ nevztahuje novela z roku 2019 a tedy se na Vás nevztahuje ani zkrácený režim oddlužení ve 3 letech stanovený pro osobní bankroty invalidních důchodců zahájené po červnu 2019.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights