Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

ukonceni exekuce

Vloženo: 14.02.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Preji Krasny den Ukoncujeme exekuci.Nechali jsme vycislit k 15 1.19. 16 1.19.jsme zaplatili vycislene na ucet exekutora.
Dnes je 15.2.Dopis o ukonceni exekuce jiz dorazil.Lec mesic od zaplaceni jeste neni odstraneno Zastavni pravo nemovitosti v listu vlastnika na katastru.Jaky ma exekutor termin na odstraneni plomby na katastru? Predem dekuji za odpoved

Text odpovědi: 

Dobrý den,

zákon nestanoví konkrétní lhůtu pro podání návrhu na výmaz exekutorského zástavního práva. Exekutorské zástavní právo vázne na nemovitosti do doby, než exekutor vydá usnesení o částečném zastavení exekuce co do zřízení exekutorského zástavního práva. Činí tak poté, co dlužník uhradí svůj dluh včetně nákladů exekuce. Výmaz však může být realizován až v momentě, kdy usnesení o částečném zastavení exekuce co do zřízení exekutorského zástavního práva nabyde právní moci (tzn. je doručeno účastníkům řízení, exekutorovi se vrátí doručenky od pošty a exekutor sám vyznačí na tomto usnesení doložku právní moci). Exekutorské zástavní právo zapsané na listu vlastnictví dlužníka je tedy katastrálním úřadem odstraněno až po právní moci vydaného usnesení.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights