Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Strhavani z uctu

Vloženo: 12.09.2020
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den udelal sem si novi ucet skrze zamestnani pri aktivaci jsem zjistil ze jsem minusu 16000 a vubec nevim zaco a hlavne odkoho toje pac skrz exekutory nemuzu mit bankovni ucet v tudletu chvili nevim jak me budou vyplacet nic rad bich se snima domluvil jenze nevim kudy kam jak zjistit jmeno cislo atd..a take me zajima jak je mozne ze my to hodili na ucet hned dekuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

exekutor v rámci své činnosti může učinit dotaz na banku, zda je u ní veden účet dlužníka. Banka má pak povinnost tento dotaz exekutorovi zodpovědět. Není tedy ničím neobvyklým, že se exekutor o Vašem účtu dozvěděl a tento ihned zablokoval.

Ohledně exekuce by Vám mělo být doručeno vyrozumění o zahájení exekuce, v níž naleznete informace o tom, pro jaký dluh je exekuce vedena, kdo je osobou oprávněnou a který exekutor a pod jakou spisovou značkou exekuci vede. Zároveň je v tomto vyrozumění sdělen kontakt na exekutora.
V případě, že jste takové vyrozumění nedodržel, můžete požádat na kterékoliv pobočce pošty se služnou CzechPointu o vystavení výpisu z Centrální evidence exekucí pro Vaši osobu. Zde naleznete informace zda je vůči Vaší osobě exekuce vedena a který exekutor ji vede.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights