Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

srážky ze mzdy

Vloženo: 18.12.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den mám otázku ohledne srážky ze mzdy dnes jsem si byl pro výplatní pásku na které jsem měl čistou mzdu 33940kč mám více exekuci vždy my zbývá z výplaty 14007 kč . do této výplaty jsem dostal 13 plat a ted mám otazku na výplatní pasce mam ze my na učet ma prijit 28262 sražka na exekuci je nyní 3678 na což my nase učetní řekla že končí a ze je to doplatek přednostní exekuce ale na ucet my místo 28262 príslo jen 14007 kč ale ve vyplatni pasce jina sražka psana není. a proto se ptam když je více exekuci ma hned narok dalsi exekuce na zbytek penez ci dalsi naskakuje dalsim mesicem a jak se mam ted zachovat když podle vyplatni pasky mam mý na učtu 28262 a a prislo my jen 14007 kc dekuji za vaší vstřícnou odpoved přeji krasne prožiti vanocních svatku

Text odpovědi: 

Dobrý den,

doporučujeme obrátit se na zaměstnavatele, resp. účetní, která by Vám měla osvětlit z jakého důvodu Vám byla sražena částka v nezměněné výši a komu byla tato částka poukázána.

V případě, že vyjde najevo, že srážka byla provedena ve vyšší částce než měla být a exekuci jste tedy tzv. "přeplatil", požádejte exekutora o její vrácení.

Partneři

 

European Digital Rights