Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Srážka ze mzdy po zaplacení

Vloženo: 24.02.2020
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, byla mi udělena exekuce na srážku ze mzdy, vše jsem zaplatil a poté mi přišel dopis že se exekuce z důvodu vymožení částky ruší. Zaměstnavatel mi však exekuci stále strhává ze mzdy.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

doporučujeme učinit dotaz na zaměstnavatele na základě čeho jsou Vám prováděné i nadále srážky ze mzdy.
Pokud není proti Vám nebyla zahájena žádná další exekuce a ve stávající exekuci jste uhradil jak dlužnou částku tak i náklady exekuce, máte právo požadovat vrácení neoprávněně stržených srážek ze mzdy. Vrácení peněžních prostředků je třeba žádat po té osobě, která je má u sebe (např. v případě, že Vám tyto částky zaměstnavatel strhl, ale ještě nevyplatil exekutorovi, bude povinností zaměstnavatele aby Vám tyto peněžní prostředky vydal). Na takto stržené částky se pohlíží jako na bezdůvodné obohacení.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights