Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Správní náklady exekuce (soudu)

Vloženo: 03.03.2015
Kategorie: 
Náklady exekučního řízení
Text otázky: 

Dobrý den, v letech 2003 a 2006 měla moje matka návštěvu soudního vymahatele (ne soukromého exekutora, ale pracovníka okresního soudu). Nyní tam došla upomínka za tzv. správní náklady ve výši 2× 450 Kč. Údajně jde o náklady zámečníka, který ale u exekuce nebyl (matka pracovníkovi soudu otevřela a spolupracovala s ním). Splatnosti těchto nákladů jsou 2007 a 2008, soud je začal upomínat až nyní. Můžeme se nějak bránit? Děkuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
z Vašeho dotazu není zřejmé, jaká skutečnost způsobila splatnost nákladů vykonávacího řízení. Pokud se tak stalo na základě rozhodnutí soudu a takové rozhodnutí nabylo právní moci, započala soudu běžet 6 letá lhůta k vymožení těchto nákladů. V takovém případě se můžete bránit vznesením námitky promlčení.

Partneři

 

European Digital Rights