Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Snížená odměna exekutora při brzkém uhrazení vs. splnění příkazem

Vloženo: 10.05.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,
u Exekuce byly rozesílány nejdříve bankám a dlužníkům povinného Exekuční příkazy a až potom (po cca 2 měsících) bylo zasláno povinnému "Vyrozumění o zahájení exekuce" s možností úhrady dluhu a snížených záloh na náklady exekuce do 30 dnů. Avšak, než povinný stihnul (za 2 dny) uhradit exekuci a snížené náklady, tak bylo uhrazeno plněním exekučního příkazu u jednoho z dlužníků povinného.
Jak je to nyní s náklady exekuce? Proběhlo vše v souladu se zákonem?

Text odpovědi: 

Dobrý den,

máme za to, že když došlo ke splnění povinnosti tím, že uhradil dlužník povinného bez vědomí a vůle povinného, může si exekutor nárokovat nesníženou výši odměny, ač k takové úhradě došlo v 30 denní lhůtě určené pro dobrovolné plnění. Podstatou této lhůty je totiž právě ona dobrovolnost plnění ze strany povinného, aniž by bylo nutno realizovat některý z vydaných exekučních příkazů.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights