Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Sloučení pohledávek

Vloženo: 29.11.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, žádala jsem soud o sloučení pohledávek. Dorazilo mi usnesení s povolením sloučení a přiřazení příslušnému exekutorovi a že se k náhradě provizí můžou odvolat do 15dnu. Kontaktovala jsem exekutora, který mi sdělil, že k dnešnímu dni nemá oprávnění od soudu a proto si nemůže vyžádat spisy.chci se zeptat, zda usnesení je pravomocné po uplynutí 15 dnů a exekutor ještě obdrží rozhodnutí soudu? Moc vám děkuji za Vaši odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
rozhodnutí o spojení exekucí  nabude právní moci poté, kdy všem účastníkům řízení uplyne lhůta k odvolání určená exekučním soudem v usnesení o spojení exekucí a žádný z účastníků odvolání v takové lhůtě nepodá. 
Ti z exekutorů, kteří jsou usnesení o spojení exekucí dotčeni, zajisté toto usnesení od exekučního soudu již obdrželi.
Pokud již usnesení o spojení exekucí nabylo právní moci, doporučujeme Vám obrátit se na exekuční soud se žádostí o sdělení, kdy bude spisový materiál zaslán pověřenému exekutorovi.
 
Tým IuRe
 

Partneři

 

European Digital Rights