Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

sloučení exekucí

Vloženo: 31.07.2013
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,
mám otázku jsem samoživitelka s jedním dítětem,bez majetku a taky bez práce.Můj příjem činí pouze jen dávky a výživné na syna. Mám 4 exekuce a už to nezvládám splácet tak se chci zeptat zda je možné zažádat o sloučení těch 4 exekucí do 1 a také kde bych měla žádat zda u soudu a nebo u exekutorských úřadů protože to nemám jen u jednoho exekutora.
Děkuji předem moc za odpověď. 

Text odpovědi: 

Dobrý den,
předem se omlouváme za pozdní odpověď.
Slučování exekucí je možné provádět vždy, když u jednoho exekutora vymáhá stejný oprávněný více pohledávek. Povinnost exekutora taková řízení slučovat je dána obecným požadavkem na hospodárnost řízení, které vyplývají z § 112 odst. 1 zák. č. 99/1963 Sb., občanského soudní řád, ve spojení s § 52 odst. 1 zák. č. 120/2001 Sb., exekučního řádu. Neplatí zde žádná omezení pokud jde o vymáhanou částku. Pokud chcete, aby exekutor vymáhané pohledávky spojil, doporučuji o toto exekutora požádat, vyspecifikovat jaké pohledávky máte na mysli a odkázat na výše zmíněné paragrafy. Pokud vaše exekuce byly nařízeny před lednem 2013 pak byste měla postupovat právě tímto způsobem.

Od 1.1.2013 byla zavedena jednak povinnost, aby nové exekuce zahájené stejným oprávněným u stejného exekutora byly exekutory slučovány automaticky podle § 37 odst. 3 exekučního řádu. Druhou novinkou je možnost slučovat exekuce i v případě, kdy není u více pohledávek stejný exekutor nebo stejný oprávněný. Podle § 37, odst. 4 zákona č. 120/2001 Sb., exekučního řádu může soud na návrh povinného exekuční řízení spojit k jednomu exekučnímu řízení za těchto podmínek:

  1. vůči povinnému jsou vedena alespoň 2 exekuční řízení
  2. oprávněným je osoba, která byla věřitelem i v době vzniku vymáhané pohledávky nebo její právní nástupce
  3. a je-li předmětem jednotlivých spojovaných řízení vymožení peněžitého plnění nepřevyšující částku 10.000,- Kč.

Sloučení exekucí na vyšší částky lze tedy provést za předpokladu, že se jedná o stejného oprávněného a stejného exekutora.
S pozdravem,
Tým IuRe
 

Partneři

 

European Digital Rights