Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Rozvázání pracovního poměru dohodou

Vloženo: 18.06.2015
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den, mám na vás dotaz.Dnes 17.6.2015 jsem podepsala (sice pod tlakem situace - což nemám jak prokázat) dohodu o rozvázání pracovního poměru. Chtěla bych vědět, kdo mi bude platit nemocenskou, když jsem ode dneška 18.6. nemocná? Pracovní poměr mi trvá do 30.6.2015 jak se mi bude nemocenská vypočítávat? Co dělat v případě, že budu těhotná ( o miminko se pokoušíme pár měsíců, možná i jsem) A jak se budou vypočítávat peníze, v případě, že budu na rizikovém těhotenství?Musím se nahlásit na Úřad práce od 1.7. když budu i po 30.6. 2015 stále v neschopnosti? Nebo se musím přihlásit na Úřad práce po skončení nemoci? Děkuji za odpověd

Text odpovědi: 

Dobrý den,

 
Váš pracovní poměr skončí 30.6.2015, neboť dle § 49 odst. 1 zákoníku práce (ZP) platí, že dohodnou-li se zaměstnavatel a zaměstnanec na rozvázání pracovního poměru, končí pracovní poměr sjednaným dnem.
 
 
Zaměstnanci, který byl uznán dočasně práce neschopným, přísluší v době prvních 14 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti náhrada mzdy (§ 192 odst. 1 ZP); náhrada mzdy nepřísluší za první 3 takovéto dny dočasné pracovní neschopnosti.
 
 
Bude-li Vaše pracovní neschopnost trvat až do 30.6.2015, bude Vám vzhledem ke shora uvedenému zaměstnavatel povinen vyplatit náhradu mzdy pouze za období trvání pracovního poměru, tedy jen za období do 30.6.2015 (tj. do dne, kdy skončí pracovní poměr).
 
Budete-li nemocná i po 30.6.2015 a byla-li jste během pracovního poměru účastna nemocenského pojištění, bude Vám dávky nemocenské dávky vyplácet příslušná správa sociálního zabezpečení.
 
Na Úřadu práce se můžete nahlásit až po skončení nemocenské.
 
Tým IuRe
 

Partneři

 

European Digital Rights