Aktuálně (říjen 2022) pro Vás chystáme novou podobu webu programu Právní poradna IuRe. Zatím však platí níže uvedené.

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

Poradna je určena k zodpovídání dotazů seniorům

(osobám 50+)

Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • dluhů a exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Aktuálně jsme vydali: Publikace Oddlužení pro seniory

 

 

Rezervační smlouva

Vloženo: 06.08.2022
Text otázky: 

Dobrý den, při rezervaci ubytování jsem byla požádána o zaplacení rezervačního poplatku. A já jsem ty peníze prostě poslal na jiný bankovní účet. Když jsem chtěl zrušit rezervaci, bylo mi řečeno, že když jsem poslal peníze, souhlasil jsem s jejich rezervační smlouvou, ačkoli jsem fyzicky nic nepodepsal, mám nárok na svou rezervaci, a pokud ano, kde mohu získat pomoc?
Text odpovědi:
Dobrý den,
uvedený dotaz bohužel nespadá do tématického zaměření této poradny, která se zaměřuje na seniorské problémy s dluhy,e xekucemi, nájemním bydlením, příapdně pracovním právem. Doporučuji kontaktovat některou z občanských poraden:https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny, případně se obrátit na advokáta: https://vyhledavac.cak.cz/.
S pozdravem,
Mgr. Jan Vobořil, Ph.D.

Partneři

 

European Digital Rights