Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Půjčka, kterou jsem si nikdy nevzal

Vloženo: 15.07.2015
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu. Před několika jsem měl u společnosti Provident Financial půjčku, kterou jsem řádně uhradil. Koncem minulého roku mi domů začali chodit dopisy, že jsem si v únoru roku 2014 od této společnosti měl údajně vzít další půjčku. Nic takového jsem ale neudělal. Začal jsem tedy komunikovat s pracovníkem této společnosti, který se zabývá vymáháním dluhů. Ten mi slíbil, že mi do týdne zašle kopii této údajné smlouvy. Poslal mi ji, ale po 5ti měsících a to jako podivnou černobílou kopii bez dokladů totožnosti, na základě kterých měla být "smlouva ú zápůjčce" (jak se nazývá), sjednána. Společnost mi hrozí exekucí a já nevím, jak mám dále postupovat. Půjčku jsem si určitě nevzal. Cca měsíc předtím mi byl odcizený občanský průkaz (bylo hlášeno i na PČR) a já se obávám, že si na mě úvěr někdo vzal. Můžete mi prosím poradit, jaké mám v tomto případě možnosti a jak mám postupovat? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem 

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
v této chvíli doporučujeme písemně sdělit úvěrové společnosti, že smlouvu o zápůjčce, která Vám byla zaslána, jste neuzavřel a že podpis na smlouvě není Váš.
 
Pokud přesto podá úvěrová společnost na základě takové smlouvy k soudu žalobu na zaplacení, je pak nutné se stejnou námitkou bránit i v soudním řízení, přičemž soud by měl za účelem zjištění, zda-li se jedná o Váš podpis či nikoliv, ustanovit soudního znalce z oboru písmoznalectví.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights