Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

promlčení

Vloženo: 13.01.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, prosím je možné požádat exekutora o promlčení dluhu z roku 2004? Exekuce je z roku 2005. Až teprve nyní se mi dostala do rukou, je rok 2021. Existuje nějaká ochrana proti jejich nečinnosti? V roce 2016 jsem vyřešila dluh od stejného věřitele u jiného exekutora, kdybych bývala věděla i o tomto, požádala bych o sloučení kvůli nákladům. Lze dluh promlčet pokud je na něj celá léta exekuce?Děkuji za radu.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud byla exekuce zahájena již v roce 2005 a do dnešní doby probíhala, není tato exekuce promlčená. Exekuce může ze zákona probíhat až do vymožení dluhu. Není tedy zákonem stanovena její maximální délka.
Nevíme, z jakého důvodu došlo k vyrozumění o zahájení exekuce až po tak dlouhé době, proto se k této otázce nemůžeme vyjádřit.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights