Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Problemy se splacenim pujcek v obdobi krize koronaviru

Vloženo: 04.11.2020
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobry den. Mam smlouvu pracovni se zahranicnim zamestnavatelem ktery se dostal v obdobi koronaviru do problemu a tim i ja . Neobdrzela jsem platbu za 5 mesicu. Mam pucky bankovni i nebankovni ale nezvladam platit celou dohodnutou mesicni splatku a posilam alespon minimun. U nebankovnich pujcek neni s nimi domluva a nyni me upozornuji ze vse predaji externimu veriteli. Jak mam postupovat? Majitel spolecnosti 5 mesicu slibujje a porad nic. Ma vubec smysl abych platila alespon minimum co mohu? Dekuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

doporučujeme písemně požádat o odklad splátek půjčky s vysvětlením důvodů proč tak činíte. Žádost o odklad můžete podat současnému věřiteli ale také ji můžete zopakovat vůči věřiteli novému (v případě, že dojde, jak píšete, k postoupení pohledávky na jiného věřitele).
Na vyhovění žádosti o odklad splátky bohužel není právní nárok.
Je jistě také v pořádku, že platíte na dluh alespoň tu částku, kterou Vám současná finanční situace dovoluje. Snižujete tím samotný dluh a také je patrná Vaše vůle dluh řádně uhradit.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights