Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Převedení exekuce na matku

Vloženo: 14.11.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, hledal jsem všude i tady a tak nějak jsem pochopil, že to je problém, ale zkusím to popsat znovu. Přítelkyně po škole nechala na sebe napsat plyn v bytě, kde bydlela její matka a otčín. V bytě s nimi nebydlela, jen jim chtěla pomoc, protože oni samy měli problémy. V tu dobu se zdržovala v úplně jiném městě a chvíli na to se odstěhovala do zahraničí na 8 let. Teď když se vrátila, tak jsme zjistili, že je na ní uvalena exekuce, jelikož její matka samozřejmě neplatila. To že si takovou věc měla pohlídat je jedna věc, ale kdo nebyl mladý. Víme že její matka má minimálně jednu další exekuci, kolik dalších to nikdo neví. Zkoušeli jsme kontaktovat exekuční společnost, ale komunikace s nimi je žalostná. Jen nám přišla odpověď, že to není možné, že je exekutor vázán údaji, který je v exekučním titulu. Je možné se proti tomu nějak odvolat a znovu "prošetřit" a nebo se zkusit domluvit s její matkou a sepsat nějaký papír. Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
exekuce je proti Vaší přítelkyni vedena na základě "exekučního titulu", kterým bývá ve většina případů rozhodnutí soudu, které je nejen vykonatelné, ale i pravomocné a není tedy již možné proti němu brojit opravnými prostředky. Tímto exekučním titulem je soudní exekutor vázán. Matka Vaší přítelkyně by sice mohla do závazkového vztahu přítelkyně - dodavatel plynu vstoupit jako další dlužník, ale dokud nebude vydán exekuční titul proti matce jako spoludlužníkovi, nelze proti matce exekuci vůbec vést.
 
Tým IuRe 

Partneři

 

European Digital Rights