Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Přeložení na jiné pracoviště

Vloženo: 13.04.2021
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den,
Mám následující otázku: pracuji kuchařem, kvůli pandemii se zavřela naše restaurace a zaměstnavatel přehodil nás do své další otevřené na rozvoz restaurace, která se nachází na stejném místě výkonu práce podle smlouvy. Blíží se doba znovuotevření ale podle posledních zpráv se zaměstnavatel nechystá převádět nás zpátky. Na daném místě se nám pracovat trvale nechce, jak můžeme tomu bránit? Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

neznáme podrobnosti Vašeho případu, proto podáváme pouze obecnou informaci.
Vše záleží na tom, jak máte v pracovní smlouvě vymezeno místo výkonu práce. Pokud nové pracoviště nespadá pod ujednané místo výkonu práce, nemusíte souhlasit se změnou pracoviště. V takovém případě je zaměstnavatel přidělovat Vám práci na sjednaném pracovišti. Pokud tak neučiní, jedná se o překážku na straně zaměstnavatele a zaměstnavatel je povinen Vám vyplácet náhradu mzdy.
Jelikož však neznáme podrobnosti Vašeho případu, nemůžeme vyloučit ani tu možnost, že v případě, že neakceptujete nové pracoviště, dojde k naplnění některého zákonného důvodu k rozvázání Vašeho pracovního poměru ze strany zaměstnavatele (např. z organizačních důvodů).

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights