Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Předmanželská smlouva - exekuce

Vloženo: 29.04.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je potřeba předmanželská smlouva pokud jsem v exekuci. Dluh mi vznikl již před seznámením s partnerem. Ani jeden žádný majetek nemáme, kromě karavanu který snoubenec splácí. Máme ale společný účet, kam nám oběma chodí výplata. Bydlíme u rodičů, dům, auta a vlastně vše co máme doma vlastní snoubencovo rodiče a já mám trvalé bydliště u svých rodičů. Jedna exekuce se mi již strhává z platu a druhá čeká až se zaplatí ta první. Mě již teď chodí výplata na snoubencův účet, jen mám strach, aby když se staneme manželi, nám exekutoři nenapadli již manželovo účet....Otázka zní jestli si v tomto případě nemáme raději udělat předmanželsou smlouvu. Velice děkuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

ve Vašem případě doporučujeme upravit režim SJM, a to před uzavřením manželství (tedy uzavřít předmanželskou smlouvu).

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights