Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

pracovní smlouva

Vloženo: 27.12.2020
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den změnil se název zaměstnavatele i jeho IČ. ale jako zaměstnanec jsem nepodepsala žádnou novou smlouvu je to správně ?

Text odpovědi: 

Dobrý den,

bohužel neznáme podrobnosti případu, proto pouze obecně uvádíme, že přechod pracovněprávních práv a povinností na "nového" zaměstnavatele připouští ust. § 338 zákoníku práce. Toto ustanovení upravuje přechod práv a povinností na přejímajícího zaměstnavatele v případě, že dochází k převodu činnosti zaměstnavatele nebo její části na jiného zaměstnavatele. Ust. § 341 zákoníku práce pak připouští přechod práv a povinností z pracovněprávních vztahů , pokud dochází k zániku zaměstnavatele - právnické osoby rozdělením. V těchto případech není potřeba podepisovat novou pracovní smlouvu.

Tým IuRe

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights