Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Pozastavení exekuce a navrácení řidičského průkazu

Vloženo: 21.10.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den. Prosím potřebuju poradit. Manžel má dluh na výživném z předchozího vztahu a exekutor mu proto odebral řidičský průkaz. V listinné podobě jsme ale exekutorovi poslali papír z úřadu práce že si aktivně hledá práci jako řidič a pozice mu byli nabídnuty ale bez řidičského průkazu mu práci dát nemohou. Posílali jsme mu i nabídky práce pro manžela které mu jsou přislíbeny když bude mít řidičský průkaz zpět. Exekutor nám odepsal email že s případem už nedisponuje a že byl případ předán soudu. Už je to skoro měsíc a pořád nevíme jak soud dopadl nebo jestli se to vůbec řeší. Prosím kde se můžeme zeptat jak to s řidičským průkazem vypadá. Jestli mu bude navrácen nebo ne.. Jak můžeme a máme postupovat aby jsme věděli co se děje. Děkuji předem za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

informace získáte u exekučního soudu. To je ten soud, který pověřil exekutora provedením exekuce. Tento soud by měl být uveden v oznámení o zahájení exekuce jakož i v exekučních příkazech.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights