Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Pokracovani v dotazu o pozadani o odklad exekuce vyklizenim

Vloženo: 24.11.2019
Kategorie: 
Prodej při dražbě, ocenění, manipulace
Text otázky: 

Dobry den 2
Pokracujemv druhem emailu. To ze nasi exekuce pujde pres insol.spravce,neco zdrzi nebo meni situaci o nabyti pravni moci usneseni o priklepu.
Muze se nekdo z nasich znamych pripojit k predrazku? Kdy to nastane. Jaka je lhuta? Predem dekujeme za jakoukoliv odpoved.astane, jaka je

Text odpovědi: 

Dobrý den,

není zakázáno, aby předražitelem byl někdo z Vašich známých. Je však podstatné aby do 15 dnů ode dne uveřejnění usnesení o příklepu předražitel písemně exekutorovi navrhl, že vydraženou nemovitost získá namísto vydražitele. Podmínkou ale je, že předražitel zaplatí částku, za niž byla nemovitost vydražena, zvýšenou alespoň o 25 %, a že ji skutečně v této lhůtě převede na účet exekutora.
Pokud tak předražitel učiní, může vydražitel ještě částku na výzvu exekutora dorovnat.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights