Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Pokracovani v dotazu o pozadani o odklad exekuce vyklizenim

Vloženo: 24.11.2019
Kategorie: 
Prodej při dražbě, ocenění, manipulace
Text otázky: 

Dobry den 2
Pokracujemv druhem emailu. To ze nasi exekuce pujde pres insol.spravce,neco zdrzi nebo meni situaci o nabyti pravni moci usneseni o priklepu.
Muze se nekdo z nasich znamych pripojit k predrazku? Kdy to nastane. Jaka je lhuta? Predem dekujeme za jakoukoliv odpoved.astane, jaka je

Text odpovědi: 

Dobrý den,

není zakázáno, aby předražitelem byl někdo z Vašich známých. Je však podstatné aby do 15 dnů ode dne uveřejnění usnesení o příklepu předražitel písemně exekutorovi navrhl, že vydraženou nemovitost získá namísto vydražitele. Podmínkou ale je, že předražitel zaplatí částku, za niž byla nemovitost vydražena, zvýšenou alespoň o 25 %, a že ji skutečně v této lhůtě převede na účet exekutora.
Pokud tak předražitel učiní, může vydražitel ještě částku na výzvu exekutora dorovnat.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights