Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

Poradna je určena k zodpovídání dotazů seniorům

(osobám 50+)

Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • dluhů a exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Aktuálně jsme vydali: Publikace Oddlužení pro seniory

 

 

Podání vysvětlení insolvenční spravci

Vloženo: 11.05.2022
Kategorie: 
Zabavení cizích věcí
Text otázky: 

Dobrý den, přítel má napsany automobil a vozík na svého známého , který se přihlásíl do oddlužení teda insolvenci. Přítelovi přišel dopis že má podat vysvětlení a dodat nějaké dokumenty např. Kupní smlouvu k vozidlu a vozíku. Ten jeho známí měl o insolvenci zazadane ale ještě ne příkleple mají na to právo příteli auto vzít ?
Odpověď: Dobrý den, insolvenční správce ze zákona zjišťuje majetek dlužníka. V případě, že se neprokáže, že vlastníkem vámi zmiňovaných věcí je Váš přítel a nikoliv Váš známý, spadnou tyto věci do majetkové podstaty a mohou být v rámci insolvenčního zpeněžené. Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights