Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Pod natlakem podepsana dohoda o ukonceni HPP,bez odstupneho a dovolene

Vloženo: 14.08.2021
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Pod natlakem podepsana dohoda o ukonceni HPP ,bez odstupneho,dovolene.
Kveten 2020,pracovala jsem jako kuryr cele 3 roky,16 dnu v mesici,bez jedine stiznosti zakazniku, bez pozdniho prichodu atd. V kvetnu cestou do prace ,mi byla preposlana zprava od spolumajitelky firmy manazerem ,ze AT PRY JIZ NECHODIM.podotykam ,ze jsem mela HPP,ale kvuli odvodum,nam priznavali minimalni mzdu,zbytek do obalky. Dovolena o te jsme si mohli nechar zdat,pouze volno jen kdyz jsem si nenahlasila smeny. Pod natlakem -pokud nepodepises dohodu,nedostanes vyplatu ..jsem
Podepsala,a jen proto ,ze muj partner ve firme pracoval jako dispecer,q mela jsem strach,ze kdyz bych se branila-inspektorat prace atd ,ze by ho vyhodili take. Odstupne jsem nedostala,a dovolenou proplacenou take ne. Stalo se to v covid dobe 5/2020.
Dokumenty zapoctovy list,mi dali az po urgencich,a ja prosvihla dobu kdy jsem se chtela zaevidovat na UP,VZP jsem hradila jako pecujici o dite do 7 let,ci li statem. Je realna sance dostat odstupne? Dekuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

bohužel neznáme obsah dohody o ukončení pracovního poměru, tedy nedokážeme zodpovědět, zda Vám nárok na odstupné vznikl.
Pokud však máte nevyčerpanou dovolenou, tato by Vám měla být zaměstnavatelem proplacena.

Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights